iPhone 7-7 Plus Veri Kurtarma

iPhone 8’den veri kurtarma
iPhone 8-8 Plus Reset Atıyor Verilerimi Nasıl Kurtarabilirim
Haziran 21, 2019
iPhone 8 veri kurtarma
iPhone 8-8 Plus Veri Kurtarma
Haziran 23, 2019
Tümü
iPhone 7 veri kurtarma

iPhone 7 veri kurtarma

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazınızdaki çeşitli nedenler ile verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenler arasında telefonunuzun kırılması, suya düşmesi ya da sürekli reset atması gibi problemler yer alabilir. Eğer arızalanan iPhone telefonunuzdan resim, video, SMS ve rehber gibi verilerin kurtarılıp kurtarılmayacağını merak ediyorsanız şunu söylememiz gerekir ki, bu belli durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda iPhone 7 veri kurtarma için en güvenli olanı, vakit kaybetmeden iPhone teknik servisi ile iletişime geçmektir. Çünkü kullanıcı olarak gerçekleştirdiğiniz her türlü işlem, verilerin kurtarılması konusunda çıkmaza girilmesine neden olabilmektedir.

iPhone 7 veri kurtarma

iPhone 7 veri kurtarma

iPhone cep telefonları, Apple’ın kapalı ekosisteminin bir parçası oldukları için kullanıcılar dosya sistemine tam erişime sahip değillerdir. Yine kullanıcılar tüm bilgilerin depolandığı flaş bellekten doğrudan ya da dolaylı olarak veri okuyamazlar. Ancak Apple’ın dosya sisteminde son zamanlarda yaptığı değişiklikler ile birden fazla iPhone 7 Plus veri kurtarma seçeneği kullanılabilir hale gelmiştir. Peki, iPhone’dan veri kurtarma için yapabilecekleriniz nelerdir?

iPhone 7 Veri Kurtarma İçin Neler Yapılabilir?

iPhone cep telefonlarındaki bilgileri silindiğinde, dosya sisteminde yer alan ilgili sektörlerin dolu olduğunu işaret eden bitler kaldırılır. Fakat flash bellekteki bilgiyi tutan bölüm boş havuzuna eklenir. Bu durumda silinen verilerin üzerine herhangi bir yeni veri yazılmadığı sürece aslında verileri tutmaya devam eder. Ancak unutmamalısınız ki, sadece web’de gezinseniz dahi eski dosyaların üzerine yeni dosyalar yazılacaktır. Bu da veri kurtarma sürecini çıkmaza sokacak bir durumdur. Bu nedenle de iPhone cep telefonunuzdaki verilerin kurtarılması için cihazınız ile herhangi bir işlem yapmadan bir an önce iPhone servisi ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

iPhone 7 veri kurtarma

iPhone 7 veri kurtarma

Bunların yanı sıra iPhone 7 veri kurtarma için bazı yazılımları deneyebilirsiniz. Ancak bu yazılımlar, kaybettiğiniz verileri kurtarma konusunda başarılı olamayabilir. Ayrıca yazılımlar ile yaptığınız işlemler, cihazdaki verilerin geri dönülmez şekilde silinmesine de neden olabilir. Bu doğrultuda dosyaları silmediyseniz vakit kaybetmeden telefonunuzu kargo yolu ile bize gönderebilir, verilerin kısa süre içerisinde %99 başarı ile kurtarılarak tarafınıza yine kargo ile teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
WhatsApp chat