iPhone Arızaları ve Veri Kurtarma Süreci

reset atan iPhone’dan veri kurtarmak
Reset Atan iPhone 7’den Veri Kurtarmak İçin Ne Yapılmalı?
Ekim 7, 2018
iPhone 7’den veri kurtarma
iPhone 7-7 Plus Reset Atıyor Verilerimi Nasıl Kurtarabilirim?
Haziran 19, 2019
Tümü
iPhone veri kurtarma

iPhone veri kurtarma

iPhone cep telefonları, uzun yıllardır kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen telefonlar arasında yer almaktadır. Hem işletim sistemi hem de tasarımları açısından oldukça avantajlı olan iPhone telefonlar, çeşitli nedenler ile arızalanabilirler. Böyle durumlarda kullanıcılar hem cihazlarının aldığı hasar hem de içerisinde yer alan veriler konusunda endişe duyarlar. Ancak özellikle iPhone veri kurtarma oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir.

iPhone Veri Kurtarma İşlemi Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir?

iPhone veri kurtarma işleminin gerçekleştirilebilmesi için en önemli şart, cihazınıza kendi başınıza müdahale etmemenizdir. Çünkü cihazınıza uygulayacağınız her türlü işlem, içerisindeki verilerin zarar görmesine ve hatta tamamıyla kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle de cihazınızın bozulması durumunda içindeki verileri kurtarma işlemini işinde uzman kişilere bırakmanız önerilir.

Bunların yanında bozulan iPhone’dan veri kurtarmak için cihazın resetlenmemiş olması gerekir. Eğer donan ya da elmada kalan cihazınızın içerisinde yer alan verileri kurtarmak için reset atarsanız, içerisindeki veriler tamamen silinir. Bu durumda verilerinizin kurtarılması adına yapılabilecek herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Yine cihazınızdaki resim, video, müzik, PDF ve Word gibi belgelerin kurtarılması adına herhangi bir program kullanmayı denememelisiniz. iPhone veri kurtarma programı olduğunu öne süren ücretli programlar çoğu kez işe yaramaz. Hatta yapacağınız herhangi bir hata verilerinizin tamamen kaybolmasına dahi neden olabilir. Bu yüzden bozulan, kırılan, suya düşen ya da elmada kalan iPhone telefonunuzun içerisindeki verileri kurtarmak için bizimle iletişime geçebilir, cihazınızı ve verilerinizi güvenilir ellere emanet edebilirsiniz.

iPhone veri kurtarma hizmetine pek çok durumda ihtiyaç duyulabilir. Bu durumlar arasında cihazın suya düşmesi gelmektedir. Suya düşen cihazlar açılmayabilir. Bunun yanında kısa devre yapma durumları da bulunmaktadır. Yine kırılan, sürekli reset atan ve elma simgesinde takılı kalarak açılmayan telefonlardan verilerin kurtarılması da oldukça kolaydır.

Kırılan iPhone’dan Veri Kurtarma

iPhone cep telefonları çeşitli nedenler ile kırılabilirler. Bu nedenler arasında darbe alma ve düşürülme gibi durumlar yer almaktadır. Cihazların kırılması ve açılmaması durumunda içerisinde bulunan resim, video ve diğer belgelerin kurtarılması mümkündür. Ancak bunun için cihazınızın içerisindeki verileri daha önce silmediğinizden emin olmalısınız. Yine eğer cihazınızı açamıyorsanız i-Tunes ile veri kurtarmanız da mümkündür. Fakat bunun için de cihazınızı daha önce bu program ile senkronize etmiş olmanız gerekir. Aksi halde verilerinizi tek başınıza geri getirebileceğiniz bir yöntem yoktur.

iPhone veri kurtarma

iPhone veri kurtarma

Kırılan iPhone telefonlardaki verilerinizi kurtarmak için bir teknik servisten yardım alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir durum söz konusudur. Bu durum da bozulan iPhone’unuzu emanet ettiğiniz teknik servisin işinde uzman olmasıdır. Eğer tecrübesiz kişiler ile çalışırsanız bu, hem cihazınız hem de içerisinde yer alan verilerin kurtarılması adına olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu anlamda sektörde uzun yıllardır hizmet sunan, profesyonel ekibe sahip servisimizden yardım alabilirsiniz. İşinde uzman teknik ekibimiz, cihazınızın sorununu kısa süre içerisinde tespit eder ve kırılan iPhone’dan veri kurtarma işlemini gerçekleştirilir. Sonrasında ise cihazınız tarafınıza teslim edilir.

Elmada Kalan iPhone’dan Veri Kurtarma

iPhone cep telefonlarının tüm modellerinde görülen ortak sorunlardan birisi de elma simgesinde takılı kalma sorunudur. Bu durumda kullanıcılar genel olarak cihazlarını yeniden başlatmayı denerler. Bu, bazen işe yarasa da çoğu zaman sorunun çözülmesi için yeterli değildir. Eğer cihazınızın açılması için yeniden başlatma işlemi işe yaramadıysa, bu durumda herhangi başka bir işlem gerçekleştirmemenizi öneririz.

iPhone veri kurtarma

iPhone veri kurtarma

Çünkü elmada kalan iPhone’dan veri kurtarma için yapacağınız her işlem, verilerinize zarar verecektir. Bu nedenle de eğer cihazınız herhangi bir nedenle açılmıyorsa kendi başınıza müdahale etmek yerine işinde uzman kişilerden yardım almanız daha faydalı olacaktır. Bu durumda eğer verilerinizi daha önce silmediyseniz ya da cihazınızı resetlemediyseniz, verileriniz kolaylıkla kurtarılabilir.

Suya Düşen iPhone’dan Veri Kurtarma

iPhone telefonların arızalanma nedenleri arasında suya düşürme ya da üzerine su dökülmesi yer almaktadır. iPhone cihazların bazı modelleri suya dayanıklıdır. Ancak bu durum su geçirmeyecekleri anlamına gelmez. Bu nedenle dikkatli olunmalı ve su ile temaslarından kaçınılmalıdır. Ancak bir şekilde telefonunuz su ile temas ettiyse, bu durumda içindeki rehber, resim, müzik ve diğer başka dosyaları nasıl kurtaracağınız konusunda endişe yaşayabilirsiniz. Bu durumda öncelikli olarak cihazınıza müdahalede bulunmalısınız.

Suya düşen iPhone’dan veri kurtarmak için öncelikli olarak cihazınızı kurulamalısınız. Yine hemen ardından bataryayı çıkaramadığınız için elektrikli süpürge ile cihazınızın içindeki suyu çekin. Ancak bu işlem için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın. Aksi halde cihazınıza daha çok zarar verebilirsiniz. Yine suyu çekme için kullandığınız elektrikli süpürgeyi de cihaza çok fazla yaklaştırmamaya çalışın. Bu gibi önlemler cihazınızda daha fazla hasar oluşmasını engelleyecektir.

iPhone veri kurtarma

iPhone veri kurtarma

Su hasarlı iPhone’dan belge kurtarmak, belli durumlarda oldukça kolaydır. Ancak bunun için gerçekleştirilen işlemler, mutlaka işinde uzman kişilerce yapılmalıdır. Aksi halde kendi başınıza uygulayacağınız her türlü işlem, verilerinizin silinmesine ve hatta tamamen kaybolmalarına neden olabilir. Bu nedenle veri kurtarma aşamasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına cihazınıza herhangi bir şekilde müdahale etmemelisiniz.

Suya düşen ve açılmayan iPhone telefonlarınızdan dokümanlarınızı geri almanız için daha önce silmemiş olmanız gerekir. Eğer sildiyseniz ya da cihazınıza daha önce reset attıysanız veriler herhangi bir şekilde geri getirilemez. Bu anlamda mağdur olmamak ve veri kurtarmak adına çıkmaza girmemek için veri kurtarma işini uzman kişilere bırakmanız en ideal olanıdır.

Sürekli Reset Atan iPhone’dan Veri Kurtarma

iPhone cihazlar çalışır durumdayken bazen kendi kendini resetleyebilir. Böyle bir durumda genellikle cihazı yeniden başlatmak, sorunun çözümü için başvurulan ilk yöntemdir. Ancak çoğu zaman bu işlem cihazın açılması ve içerisindeki verilere ulaşılması için işe yaramaz. iPhone telefonlardaki bu sorunun farklı nedenleri olabilir. Bunların başında da bataryalar gelmektedir. Bu durumda bataryanın yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir. Değişim sonrasında sorun çözülebilir ve cihazınızı açarak içindeki verilere ulaşabilirsiniz.

iPhone veri kurtarma

iPhone veri kurtarma

Ancak batarya değişimine rağmen sorun hala çözülmediyse, bu durumda telefonunuzu bilgisayara bağlamalısınız. Ardından güç düğmesi ile birlikte ana ekran tuşuna basın ve cihazın kapanmasının ardından bilgisayar ekranına gelen uyarıdaki iPhone’a geri yükle tuşuna basın ve karşınıza gelen uyarıyı dikkatlice okuyun. Çünkü bu işlem sonrasında telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Bu durumda ise verilerinizin tamamı silinir ve bir daha ulaşamazsınız.

Yukarıdaki işlemler ile iPhone’unuzun reset atma problemini çözebilirsiniz. Ancak yine de bu işlemler sonrasında veri kaybına uğramamak adına herhangi bir müdahalede bulunmadan işin uzmanına danışmalısınız.

Kırılmış, açılmayan, suya düşen ve elmada kalan iPhone cep telefonlarından verilerinizi kurtarmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu durumda cihazınızı kargoya vermenizin ardından sorununuz çözülerek cihazınız elinize ulaştırılacaktır. Ancak verilerinizin kurtarılma süresi telefonda meydana gelen hasara göre değişiklik göstermektedir. Cihazınızın hasarı ne olursa olsun içerisindeki veriler 7 ile 10 gün arasında bir sürede verileriniz kurtarılacaktır. Fakat bunun için cihazınızda yer alan resim, video, rehber ve diğer dosyaları silmediğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Bozulan iPhone’dan Belge Kurtarmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

iPhone cep telefonları daha önce de bahsettiğimiz gibi çeşitli nedenlerden dolayı arızalanabilirler. Bu durumda cihaz içerisinde yer alan verilerin kurtarılması için bazı önlemler almalı ya da birtakım noktalara dikkat edilmelidir. Peki, bozulan iPhone’dan belge kurtarmak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Telefonunuza Müdahale Etmeyin!

iPhone veri kurtarma

iPhone veri kurtarma

Kırılan, sürekli reset atan, suya düşen ya da elmada kalan iPhone telefonlardan resim, video, müzik ya da rehber gibi verilerin kurtarılabilmesi için herhangi bir müdahalede bulunulmamış olması oldukça önemlidir. Çünkü arızalanan cihaza uygulanan bilinçsiz her türlü işlem verilerin zarar görmesine ya da tamamen silinmesine neden olabilir. Bu nedenle telefonunuz arızalandığında yapmanız gereken ilk şey bir teknik servis ile iletişime geçmelisiniz.

Verilerinizi Silmediğinizden Emin Olun!

iPhone telefonların modeli ne olursa olsun arızalanmaları durumunda verilerin geri getirilmesi mümkündür. Ancak bazı durumlar bu kolay işlemi zorlaştırabilir. Bu durumlardan birisi de cihazınızın içerisinde yer alan verileri silmenizdir. Eğer telefonunuz arızalanmadan önce rehber, resim, video ya da diğer kurtarmak istediğiniz verileri sildiyseniz, belgelerin kurtarılma sürecinde çıkmaza girilebilir. Önemli belgelerinizi silmediyseniz iPhone veri kurtarma işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cihazınız Resetlenmemiş Olmalı!

iPhone cep telefonlarda kilitlenme, elmada kalma vb. sorunların çözümü için genellikle başvurulan yöntem yeniden başlatmaktır. Ancak yeniden başlatma işlemi ile çözülemeyen problemler için kullanıcılar genellikle reset atma yöntemine başvururlar. Reset atmak bazen telefonlarda yaşanan problemler için işe yarayabilir. Fakat burada önemli bir nokta bulunmaktadır. Bu nokta da cihaza reset atma durumunda içinde yer alan rehber, video, müzik ve PDF gibi dokümanların tamamının silinmesidir. Bu nedenle arızalanan telefonunuzdan verilerin kurtarılmasını talep etmeden önce cihazınızı resetlememiş olduğunuzdan emin olun. Çünkü resetlenen cihazlardan verilerin kurtarılması mümkün olmayacaktır.

Tüm bunların yanında iPhone veri kurtarma hizmeti için tercih ettiğiniz firma da oldukça önemlidir. Çünkü telefonlardan belge kurtarma işlemi profesyonellik gerektiren bir iştir. Yardım aldığınız firmanın işinde uzman ve tecrübeli bir teknik ekibe sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu anlamda sektörde uzun yıllardır hizmet veren, deneyimli bir teknik ekibe sahip firmamızı tercih edebilir, telefonunuzu ve verilerinizi güvenilir ellere emanet edebilirsiniz.

iPhone Telefonlardan Veri Kurtarma Ne Kadar Sürüyor?

Bozuk iPhone’dan belge kurtarmak mümkündür. Eğer cihazınızın içinde yer alan verileri daha önce silmediyseniz ya da reset atmadıysanız telefonunuzu bize emanet edebilirsiniz. Veri kurtarma süreci, telefonunuzda oluşan hasara göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda cihazı kargoya vermenizi takip eden 7 ile 10 gün içerisinde belgeleriniz kurtarılacak ve cihazınız size ulaşmış olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
WhatsApp chat